sobota, 13 listopada 2010

Biologia przekonań – nauka dająca nadzieję

Bruce Lipton jest uznanym cytologiem oraz autorem bestsellerowej książki „Biologia przekonań. Uwolnić moc świadomości, materii i cudów”. Był profesorem szkoły medycznej na Uniwersytecie Wisconsin oraz prowadził prace badawcze na Uniwersytecie Stanforda. W czasie swych eksperymentów badał komórki oraz błonę komórkową.

Bruce Lipton uważa, że geny i DNA nie kontrolują naszego życia. Geny odzwierciedlają nasz potencjał, ale nie są naszym przeznaczeniem. Dowodzą tego również wyniki badań prowadzonych przez innych naukowców.


Wpływ środowiska, czyli odżywianie, stres i emocje a także przekonania mogą modyfikować geny. Właśnie na te obszary należy zwrócić uwagę aby zachować organizm w optymalnym zdrowiu. 

Naukowcy zwracają uwagę, że właściwe odżywianie wpływa zarówno na rozwój płodu jak i na funkcjonowanie organizmu dorosłego człowieka.

Podobnie jest z emocjami. Sygnały pochodzące z pozytywnych lub negatywnych myśli i emocji wpływają na rozwój i funkcjonowanie naszego ciała już w łonie matki. W dorosłym życiu to my jesteśmy odpowiedzialni za swoją kondycję zdrowotną i psychiczną.


Zdaniem Bruca Liptona psychologia energetyczna stanowi nowe, powstające pole badań oparte na nowej biologii. Psychologia energetyczna związana jest z  odkryciami fizyki kwantowej, które łączą energię i myśli. Jest ona skuteczną metodą zmiany destrukcyjnych zachowań i emocji a tym samym szansą na zdrowe i szczęśliwe życie.


Cieszy mnie, że wyniki najnowszych badań z zakresu cytologii i fizyki kwantowej sprawiły, że medycyna ciała i umysłu zdobyła głębokie uzasadnienie.


W poprzednim wpisie zamieściłam film "Nowa biologia" z wykładem Bruca Liptona, na którym przedstawia wyniki swoich badań naukowych.


Jeśli ktoś chce dokładniej przyjrzeć się tym zagadnieniom, polecam książkę Bruca Liptona  „Biologia przekonań. Uwolnić moc świadomości, materii i cudów”. Autor w przystępny sposób prezentuje wyniki najnowszych badań naukowych dotyczących zdrowia, przyczyn powstawania chorób oraz metod odzyskiwania zdrowia.


PS. Być może kogoś zainteresuje, że Bruce Lipton mówi, iż praca metodą EFT to prosty proces o silnym działaniu, który może mieć głęboki wpływ na aktywność genów, zdrowie i samopoczucie.

Krystyna Trzaska


* * *
Wibracje Zdrowia

Potrzebujesz czegoś więcej? Polecam suplementy niemieckiej firmy LR Health & Beauty System 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz